• Deutsch
  • Polski

Wyjazd studyjny do Cottbus/Chóśebuz w dniu 12.06.2022 r.

W dniu 12.06.2022 r. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Cottbus/ Chóśebuz. Polscy goście wraz z seniorami z Cottbus/ Chóśebuz wzięli udział w wędrówce przyrodniczej z przewodnikiem, podczas której mieli okazję zwiedzić największe sztuczne jezioro śródlądowe w Niemczech „Cottbuser Ostsee”oraz okoliczne miejsca. Tematem przewodnim wędrówki była zmiana środowiska naturalnego w związku ze przemianami strukturalnymi w regionie. Wyjazd studyjny był dla wszystkich uczestników bardzo pouczający i pełen wrażeń. Spotkanie to odbyło się w ramach Tygodnia Środowiska zorganizowanego przez Stadtsportbund Cottbus e.V. i Urząd Miasta Cottbus/ Chóśebuz.

Galeria

Pozostałe aktualności

Am 21.01.2023 fand im Cottbuser Piccolo Theater eine deutsch-polnische Veranstaltung im Rahmen des „Großen Orchesters der Weihnachtshilfe“ statt (polnisch „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

W dniu 21.01.2023 r. w Teatrze Piccolo w Cottbus odbyła się polsko-niemiecka impreza w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". 

Am 10.Dezember waren zahlreiche Projektpartnerorganisationen aus Zielona Góra im St. Johannes-Haus in Cottbus/Chóśebuz zu Gast, die an den Aktivitäten im Rahmen des INTERREG VA Projektes „Toleranz...

10 grudnia gościły w St. Johannes-Haus w Cottbus/Chóśebuz liczne organizacje partnerskie z Zielonej Góry, które uczestniczyły w działaniach projektu INTERREG VA "Tolerancja nie zna granic".